MENÜ
VÍZ-,GÁZ-ÉS KÖZPONTIFŰTÉS SZERELÉS
ÉPÜLETGÉPÉSZETI KIVITELEZÉS

ASZTALOS JÓZSEF VÁLLALKOZÓ
TEL: +36309455-569
EMAIL:
aszti@mail.opticon.hu


Ipari létesítmények, Csarnokok, Családiház épületgépészeti kivitelezése!

Kérdések és válaszok a napkollektorról
Miért is építsünk napkollektor rendszert?

-         Mert kora tavasztól késő őszig 40-60 Co-os melegvizet szolgáltat és a felhasznált energiáért senki sem hozza a számlát.

-         Mert kettő-három modul (3-4,5 m2, a fogyasztástól függően) biztosítja egy négytagú család éves melegvíz igényének 70%-át. A fennmaradó részt a meglévő, hagyományos rendszer állítja elő, amely szerves része a SOLAR körnek.

-         Mert a napenergia nem szennyezi a környezetet, megújuló energiaforrás.

 Mire lehet használni?

-         Használati melegvíz előállítására.

-         Uszodák, medencék vizének melegítésére.

-         Épületek kiegészítő fűtésére.


 Mi az a napkollektor?

A síkkollektor olyan berendezés, amely a Nap sugárzó energiáját hővé alakítja, amit használati melegvíz előállítására, medencék vizének melegítésére és lakóházak fűtés-kiegészítésére használhatunk.

 Hol lehet elhelyezni?

A kollektor önhordó kerettel rendelkezik, de nem elég merev, hogy önmagában elviselje a szél-, illetve hóterhet. Ezért keretre, állványra különállóan, vagy tartók közbeiktatásával közvetlenül a tetőre lehet szerelni. A standard méretű kollektorok álló elrendezésűek.

 Milyen elemekből épül fel egy napkollektor rendszer?

A rendszer főbb elemei a kollektor, a solar bojler, a keringető szivattyú, a tágulási tartály, a vezérlés, a rézcsővezeték és a hőszigetelés.

 Érdemes beruházni egy napkollektor rendszerbe?

A teljes rendszer beruházási költsége egy négytagú család esetén használati melegvízhez rendszerfüggő. Ennek megfelelően a megtérülési idő függ a beruházási költségektől, a melegvíz használatának mértékétől és a folyamatosan emelkedő energiaáraktól. Ezeket figyelembe véve a beruházás 3-10 év alatt térül meg. Ezt követően ingyen és környezetbarát módon állítja elő az éves melegvíz 60-70%-át. A mai energiaárakkal számolva ez évi 20-70 e Ft megtakarítást jelent.

 Mennyi ideig használható és kell-e karbantartani?

A teljes rendszer – kisebb karbantartásokkal – 20 évet probléma nélkül üzemel. Ezt követően az elöregedett részek cseréjével, karbantartással még hosszú időre biztosítani lehet a működését.

 Télen le kell engedni a rendszert a fagyveszély miatt?

A hőcserélőben és a kollektorban fagyálló folyadék kering, ezért a rendszer egész éves működése biztosított. A fagyálló folyadék biológiailag ártalmatlan összetételű, ami szabályos működés mellett nem kerülhet a melegvízbe. A fagyálló folyadék használata azért is előnyös, mert nincs probléma a vízkövesedéssel.

 És amikor nem süt a nap?

A solar kör szerves része a hagyományos melegvizes rendszer, ami lehet gáz-vagy villanybojler. A rendszer vezérlése folyamatosan méri a melegvíz hőmérsékletét és amennyiben a napenergia nem tudja előállítani a megfelelő hőmérsékletet, bekapcsolja a hagyományos rendszert. A napsütéses téli napokon a solar kör előmelegíti a vizet, ezzel is energia-megtakarítást eredményezve.

 Mekkora tárolótartályra van szükség?

Ez mindig a vízfogyasztás mértékétől függ, egy négytagú családnak egy 200 literes bojler elegendő. Erre alkalmas a hagyományos villanybojler, ami átalakítható solar bojlerré.

 Hogy illik a házamhoz?

A kollektor minden tetőre felszerelhető és beázásmentesen illeszthető a tetőfedő anyagokhoz. Ha nem kívánják a tetőre szerelni, egy saját lábon álló, külső állványra is rögzíthető. (pl. a ház vagy a medence mellett)

 Biztonságos?

A napkollektoros melegvíz-előállító rendszer minden más hagyományos melegítő berendezésnél biztonságosabb.

 Kapcsolható a meglévő rendszerekhez?

Igen, minden szabályozható hagyományos rendszer kiegészíthető napkollektorral. Az újonnan kialakításra kerülő napkollektoros rendszereknél is feltétlenül szükséges egy rásegítő vízmelegítő berendezés (villanybojler, gázkazán stb.) kialakítása.

 Miért környezetbarát?

Minden energiafelhasználás, ami fosszilis energiahordozókon alapul, környezetszennyező, mert az elégetett fűtőanyagok égéstermékei szennyezik a környezetet. Ezért ha takarékoskodunk az energiával, vagy megújuló, tiszta energiaforrásokat használunk (ilyen a napenergia is), környezetbarát módon járunk el.

 

napkollektor_3.jpg

 

Hírek

  • Szerkesztés
    2010-02-20 12:51:57

    Az oldal jelenleg szerkesztés altt áll , remélem mihamarabb bővebb információkkal láthatom el a honlapommal!

Asztali nézet